Alice in Topsy Turvey Land 2016 Casting

Show 1 Casting June 7-7:00 p.m.

Alice: Moriah Welling
Rabbit: Makinley Butterfield
Tea Pot: Madelyn Brown
FancyFelines: Janessa Hurst, Sophia Trent, Summer Haley
Queen of Hearts: Sacoya Anderson

Mice-Preschool 3A
1. Payton Fredericks
2. Jakely Frum
3. Lalyla Hailstone
4. Izabella Hansen
5. Annistin Kennelly
6. Laila Kirk
7. Kensington McDonald

Dancing Flowers-Preschool 4A and 4C
1. Ivie Shepherd (4A)
2. Janeyi Brandt (4A)
3. Eteka Buehler (4A)
4. Natalie Shanto (4A)
5. Stella Gordon (4C)
6. Jocelyn Hurst (4C)

Bunnies-Preschool 4B
1. Blakely Hailstone
2. Janelle Bailey
3. Sarah Banz
4. Emma Crawford
5. Gemma Dustin
6. Alexa Marsden
7. Breanna Marsden
8. Madison Maxfield
9. Isabella Silva

Caterpillar Express- Kindergarten A
1. Illene Bowler
2. Reagan Horn
3. Jaydence Hurst
4. Alexa Liddle
5. Evelyn Nielson
6. Jenna Pitcher
7. Brynn Pitts
8. Lily Southworth

Topsy Turvey March- Adv. Kind., Kind. C
1. Hallie McDonald (Adv)
2. Gracie Rowley (Adv)
3. Peyton Stevenson (Adv)
4. Josie Sutton (Adv)
5. Beccamei Brandt (C)
6. Lydia Hreinson (C)
7. Kylee Frisby
8. Ella Ovard

Tea Party Ballet- Open Beg. Ballet Class
1. Hanneli Brandt
2. Kalena Buehler
3. Emery Gordon
4. Adrian Hurst
5. Eva Nelson
6. Reilly Clyde
7. Marnie Briggs
8. Oakley Brothersen
9. Molly Clayson
10. Haleigh Flory
11. Kennedy Jarvis
12. Margaret Swan
13. Cassie Walker
14. Abby Wright

Copy Cat Crows-8-9 Adv. & 7 adv. Combos
1. Makaylee Liddle (8-9)
2. Brooklyn McDonald(8-9)
3. Mia Hreinson (7)
4. Olivia Knapp (7)
5. Sorelle Olson (7)
6. Taryn Benson (7)
7. Kamryn Day (8-9)
8. Elsie Jones (8-9)
9. Noelle Muhlestein (8-9)
10. Linnea Nelson (8-9)

Lobster Square Dance- 6-8 Combo, Adv. 6 Combo
1. Annie Buehler (6-8)
2. Mckenzie Shanto (6-8)
3. Makinlee Day (A6)
4. Hallie Jones (A6)
5. Sydney Muhlestein (A6)
6. Reagan Day (A6)
7. Libby Moore (6-8)
8. Brinley Jenson (6-8)
9. Maggie Swenson (6-8)
10. Makell Cahoon (6-8)

Tweedle Dee and Tweedle Dum-Beg. Open Jazz
1. Hanneli Brandt
2. Emery Gordon
3. Adrian Hurst
4. Eva Nelson
5. Reilly Clyde
6. Marnie Briggs
7. Oakley Brothersen 8. Molly Clayson
9. Haleigh Flory
10. Linnea Nelson
11. Jocelyn Hepler

Mad Hatters-Hip Hop 1
1. Aneen Abbott
2. Mason Beauregard
3. Adalyn Beddoes
4. Asher Burton
5. Joshua Butler
6. Asher Hendricks
7. Thomas Hepler
8. Chase Hill
9. Elle Jenkins
10. Ammasea Marrott
11. Peyton Palombo
12. Kelly Vega

Show 2 Casting June 8-5:00 p.m.

Alice: Hailey Adamson
Rabbit: Avery Hunter
Tea Pot: Katie Griffiths
FancyFelines: Alydia Haskell, Madison Drake, Brianna Bartholomew
Queen of Hearts: Sacoya Anderson

Mice-Preschool 3A and 3B
1. Analise Smith (A)
2. Marai Whiteman (A)
3. Haley Willis (A)
4. Remy Davis (B)
5. Molly Dinkel (B)

Dancing Flowers-Preschool 4C
1. Addison Evans
2. Jakelle Evans
3. Maylyn Marshall
4. Molly Shepherd

Bunnies-Preschool 4D
1. Amelia Breese
2. Genevieve Jones
3. Lee Martin
4. Peyton Roden
5. Ashlyn Simmons
6. Leah Walker

Caterpillar Express- Kindergarten B (Performing 2 Shows)
1. Jaelie Moore
2. Lilja Bryson
3. Ryinn Carter
4. Brooklyn Fowkes
5. Kenningston Gillie
6. Halle Hales
7. Chloe Ibarra
8. Shannon Neilson
9. Annie Nelson
10. Liliana Rigtrup
11. Elaenia Shirley
12. Addison Tueller

Topsy Turvey March- Kindergarten C
1. Danika Clyde
2. Josslin Elliott
3. Blakely Erickson
4. Leah Murdock
5. Elle Penington
6. Halle Richins
7. Brooklyn Poi
8. Beccamei Brandt

Tea Party Ballet-Int. Open Ballet (Performing 2 Shows)
1. Mckenna Rigtrup
2. Analia Cope
3. Maggie Eppley
4. Hannah Gilbert
5. Aspen Grant
6. Jade Gravely
7. Whitney Mackenzie
8. Brenna Mayfield
9. Paisley Nelson
10. Emma Sackett
11. Laurynn Shaw

Copy Cat Crows-Adv. 8-9
1. Ella Robbins
2. Gracie Adams
3. Grace Ashmead
4. Savannah Barrus
5. Ashley Cahoon
6. Savanna Dorny
7. Karlie Harris
8. Mylee Harris
9. Elsie Jones
10. Makaylee Liddle

Lobster Square Dance- 6-8 Combo
1. Kelsey Rigtrup
2. Makell Cahoon
3. Alexis Bennett
4. Megan Field
5. Kesli Hawkes
6. Caiya Holman
7. Malachi Phillips
8. Adalee Johnson
9. Hallie Jones
10. Lily Henrie

Tweedle Dee and Tweedle Dum-Int. Open Jazz (Performing 2 Shows)
1. Hannah Gilbert
2. Jade Gravely
3. Whitney Mackenzie
4. Paisley Nelson
5. Emma Sackett
6. Laurynn Shaw
7. Sharlene Vega
8. Bethany Fifita
9. Alyssa Gowans
10. Mikayla Hall
11. Paige Hunter
12. Sydney Jackson
13. Clara Jenson
14. Angie Najarro
15. Emily Jo Wilson
16. Ashley Neil
17. Darby Smith

Mad Hatters-Hip Hop 2 (Performing 2 Shows)
1. Taylor Clyde
2. Erica Murdock
3. Jaedon Lippert
4. Cristian Bastidas 5. Aspen Dewitt
6. Jocelyn Hepler
7. Katie R. Jensen
8. Hallie Johnson
9. Grace Lassen
10. Michael Mayfield
11. Malachi Phillips
12. Holland Stewart
13. Magalli Stewart
14. Ellie Van Tassell

Show 3 Casting June 8-7:30 p.m.

Alice: Ellie John
Rabbit: Austyn Knowlden
Tea Pot: Jenna Claunch
FancyFelines: Taylor Ford, Athena Nackos, Elli Chinquy
Queen of Hearts: Sacoya Anderson

Mice-Preschool 3B
1. Eliza Hickman
2. Maggie Hill
3. Lydia Moore
4. Sophie Nelson
5. Claire Partridge
6. Peyton Phillips
7. Zoe Wright

Dancing Flowers Preschool 4A
1. Mckenna Ringel
2. London Braithwaite
3. Abigail West
4. Oakley Wignall
5. Charli Knowlden
6. Kaylee Fisher

Bunnies-5-7 yr. old ballet
1. Ella Partridge
2. Kaitlin Bink
3. Lexy Burraston
4. Quinn Cannon
5. Brighton Gardner
6. Sophia Jones
7. Addie Madsen
8. Sylvia Packer
9. Sienna Savage
10. Taylor Willson
11. Elsy Wyatt

Caterpillar Express Kindergarten B (Performing 2 Shows)
1. Jaelie Moore
2. Lilja Bryson
3. Ryinn Carter
4. Brooklyn Fowkes
5. Kenningston Gillie
6. Halle Hales
7. Chloe Ibarra
8. Shannon Neilson
9. Annie Nelson
10. Liliana Rigtrup
11. Elaenia Shirley
12. Addison Tueller

Topsy Turvey March- Advanced Kindergarten
1. Lily Nelson
2. Quin Cannon
3. Macie Dyches
4. Kirtland Field
5. Lydia Hanks
6. Brynley Hirst
7. Estee Jackson
8. Tessa Johnson

Tea Party Ballet
Int. Open Ballet (Performing 2 Shows)
1. Mckenna Rigtrup
2. Analia Cope
3. Maggie Eppley
4. Hannah Gilbert
5. Aspen Grant
6. Jade Gravely
7. Whitney Mackenzie
8. Brenna Mayfield
9. Paisley Nelson
10. Emma Sackett
11. Laurynn Shaw

Copy Cat Crows- Adv. 7 combo
1. Tori Shirley
2. Katelyn Caldwell
3. Clara Martin
4. Clara Porter
5. Kamrey Robinson
6. Savannah Staheli
7. Eva Truman
8. Cambra Tolman
9. Katelyn Lee
10. Pepper Wall

Lobster Square Dance- 6 yr. old adv. Combo
1. Grace Hill
2. Emily Ashliman
3. Olivia Fernandez
4. Olivia Fitzsimmons
5. Lily Henrie
6. Meghan Lemmons
7. Ella Nielson
8. Jordan Ulmer
9. Ruby Workman
10. Berkley Jackson

Tweedle Dee and Tweedle Dum-Int. Open Jazz (Performing 2 Shows)
1. Hannah Gilbert
2. Jade Gravely
3. Whitney Mackenzie
4. Paisley Nelson
5. Emma Sackett
6. Laurynn Shaw
7. Sharlene Vega
8. Bethany Fifita
9. Alyssa Gowans
10. Mikayla Hall
11. Paige Hunter
12. Sydney Jackson
13. Clara Jensen
14. Angie Najarro
15. Emily Jo Wilson
16. Ashley Neil
17. Darby Smith

Mad Hatters-Hip Hop 2 (Performing 2 Shows)
1. Taylor Clyde
2. Erica Murdock
3. Jaedon Lippert
4. Cristian Bastidas
5. Aspen Dewitt
6. Jocelyn Helper
7. Katie R. Jessen
8. Hallie Johnson
9. Grace Lassen
10. Michael Mayfield
11. Malachi Phillips
12. Holland Stewart
13. Magalli Stewart 1
4. Ellie Van Tassell